Pregled 2020..

Dragi čitaoci, sa sigurnošću mogu reći, a i vi znate da je tako, da je nama mladima 2020. godina ( za sad) možda i najgora godina u životu. Glavni razlog, kako meni, tako verovatno i vama, je nedostatak putovanja i letovanja. Međutim,to možda i nije najgore u poređenju sa drugim događajima, te sam odlučio da sa vama pregledamo malo ovu godinu, i da se zajedno molimo da sledeća bude bolja.

Januar:

Za početak, Januar drži dve velike tragedije sa sobom: požari u Australiji, i smrt Kobija Bryanta. Požari u Australiji su sa sobom odneli brojne živote, kako životinjske tako i ljudske. Mnoge vrste su sada ugrožene, ljudi beskućni, i 47 miliona ara zemlje spaljeno u pepeo. Takođe nas je napustio jedan od najboljih i najmlađi košarkaš ikada koji je ušao u NBA. Kobe je bio legenda, i uticaj njegove smrti se i dalje oseća među milionima fanova košarke. Januar je takođe mesec gde Korona polako postaje poznatija.

australia-brushfires-1https___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_200824175931-kobe-bryant-file

Februar:

Februar nije bio toliko loš mesec, Korona se približavala polako, ali ništa strašno se nije dešavalo. Nole je osvojio titulu po 8. put u Melbourne Parku, pobedivši Dominica Thiema. Film Parasite režisera Bong Joon-a je osvojio 6 trofeja na Academy Awards, uključujući najbolji film, režiser, originalni scenario i najbolji međunarodni igrani film 9. Februara. To je prvi put kada je neengleski film osvojio najbolji film.

bong-joon-ho-oscars-parasitemerlin_168261975_0302ab20-89c7-4e89-a6eb-3a2ea068ef68-superJumbo

Mart:

Sada stvari počinju da postaju zanimljive. Mart je mesec kada je kod nas došla korona, i to veoma nepoželjno vanredno stanje, gde nismo još dva meseca mogli da izlazimo. Ali to nije toliko loše bilo. Imali smo prilike da budemo s porodicama, da radimo nešto što pre nismo mogli, da naučimo nove stvari, da se naspavamo čak. Mart takođe obeležava mesec kada su Letnje Olimpijske igre u Tokiju pomerene za 2021, što je rastužilo dosta ljudi.

download

April:

April je bio spor mesec. Ništa posebno se nije dešavalo, Uskrs smo proveli u karantinu,lupali smo šerpama

, i uglavnom nam je bilo dosadno. Jedino možda zanimljivo jesu bile glasine da je predsednik Severne Koreje umro, međutim te glasine nisu bile tačne, a i većinu nije ni zanimalo. O, i Pentagon je pustio prave snimke NLO-aufo-in-space_e22330e2-8917-11ea-8e78-f1b6d2f5bc87

Maj:

Maj je bio jedan od težih meseca korone u svetu, kao i mesec kada su počeli Black Lives Matter protesti. Ujedinjeno Kraljevstvo je bila prva Evropska zemlja da prijavi preko 30000 slučajeva, Rusija je postala druga zemlja po broju zaraženih, sa 232000 slučajeva, i to baš dan nakon olakšavanja restriktivnih mera. Smrt Georga Floyda je bila jedna od prelomnih tačaka u borbi protiv rasizma, prouzrokujući razne proteste u svetu, najviše u Americi._112565487_floyd

Jun:

Jun je uglavnom bio pun protesta, haosa, i ubistvenih stršljenova u Americi. Da ne bih zailazio u politiku, preskočićemo ovaj mesec.

Jul:

Jul, kao i April je spor mesec, pun korone i protesta. Slučajevi su rasli, mi smo živeli normalno , i nažalost nismo išli na more. Takođe su se pominjali slučajevi kuge, ali hvala Bogu ništa nije izraslo iz toga.

_112001631_pa

Avgust:

Avgust je bio veoma tragičan mesec. Zadesila se eksplozija glavnog grada Libana, Bejruta, koja je odnela brojne domove i ljude, što je napravilo brdo problema ljudima. Poznati glumac i Crni Panter Chadwick Boseman je izgubio život u četvorogodišnjoj borbi sa rakom debelog creva. Zanimljivo i heroično je to što je snimio većinu filmova sa Marvelom tokom te borbe, ne pričajući nikome ništa dok je išao na privatne terapije. Neće biti zaboravljen i uvek će biti naš Crni Panter.

chadwick-boseman-2018-1024x68204lebanon5-mobileMasterAt3x

Septembar:

Škola, nešto najbolje što je moglo da nam se desi. Videli  smo stare drugove, profesore, nažalost dobili prve ocene, ali dobro, nema veze. Korona ne prestaje, BLM protesti se polako smanjuje, i neke stvari se vraćaju u normalu.

Medicinska-skola-Tehnicka-skola-Zajecar

Oktobar:

Oktobar je bio lud mesec za Djokovića, uglavnom jer je bio diskvalifikovan! Verujem da smo svi videli taj viralni klip, koji je nasmejao i razočarao svakog ko ga je gledao.. Škola se otežala, dobijali smo kečeve, popravili smo kečeve, i uglavnom smo se zezali.

Djokovic-USO-new

Novembar:

Konačno, stigli smo i do Novembra. Bar meni, ovo je dosadan mesec, jer se ništa posebno nije izdešavalo. Amerika ne može da izabere predsednika, nas korona bije, ali je bitno što i dalje idemo u školu..

Eto ga, dragi čitaoci, kratak ali jasan pregled 2020. godine. Šta se izdešavalo, pamtićemo, kako će li se završiti? Nadamo se ne toliko ludo, ali veselo.

Nikola Kostić E24