Uspeh učenika na takmičenju „Dabar“

Milan Čikarić i Đorđe Spasić, učenici Tehničke škole iz Zaječara, postigli su odličan rezultat na međunarodnom takmičenju iz informatičke i računarske pismenosti – „Dabar“ i sa osvojenih 116 poena su se plasirali na republički krug takmičenja.
Pitali smo ih da opišu ceo događaj pre i tokom takmičenja, na to su rekli: “Spremali smo se par dana pred takmičenje jer nismo očekivali prolazni uspeh. U okrugu smo jedini koji smo prošli dalje na republičko takmičenje. Ovo nam nije predstavljalo problem jer smo se spremali u slobodno vreme i jer nam je bilo zanimljivo. Ovo takmičenje je neka vrsta testa logike i informatičke pismenosti, pa nije ni bilo previše priprema za  20. januar  kade je bilo republičko takmičenje gde smo ostvarili dobre rezultate. “ ,rekli su nam učenici odeljenja E24 koji su predstavljali našu školu .