APEL NA SVE UČENIKE DA BUDU OBAZRIVI

Iako je korona virus lako prenosiv i preti da preraste u epidemiju svetskih razmera, zdravstveni stručnjaci napominju da nema mesta panici.

Glavni savet Svetske zdravstvene organizacije je da možete da se zaštitite od svih respiratornih virusa pranjem ruku, izbegavanjem ljudi koji kašlju i kijaju i svesnim naporom da ne dodirujete oči, nos i usta. Posebno treba pojačati higijenu ruku, preporuka je da se ruke peru vodom i sapunom najmanje 20 sekundi, kao i da se koriste alkoholni gelovi za dezinfekciju ruku. Preporučuje se nošenje maski preko usta i nosa ukoliko se boravi u prostoru gde su masovna okupljanja. Ne postoje lekovi ili vakcine za novi virus, a na njega ne deluju ni antibiotici – većina ljudi se sama oporavi.

Ovim apelujemo sve učenike naše škole da budu oprezni i pojačaju svoju higijenu!

pranjeruku